Etetés
Kizárólag élő táplálékot esznek. Fontos, hogy mindent vitaminporba forgatva adjunk, hiszen annak hiánya betegségekhez vezet. A vitaminpor kalciumot, D-vitamint és foszfort is tartalmaz. Nagyon fontos a megfelelő minőségű vitaminkészítmény kiválasztása! Táplálékuk: kiskorukban muslinca, kis tücsök, kisebb legyek, lepkék, kis viaszmolylárvák, és ahogy nőnek, kiterjeszthetjük a táplálék-arzenálukat nagyobb tücsökkel, szöcskével, sáskával, gyászbogárlárvával, rózsabogárlárvával, és mindenféle egyéb – nem mérges! – rovarral. Havonta egyszer napos egeret is kaphatnak (ne adjunk gyakran, mert elhíznak tőle). Ezeket díszállatkereskedésekben lehet megvenni, de tavasszal és nyáron a természetben is "vadászhatunk" nekik szöcskét, tücsköt, sáskát, legyet, lepkét (de kerüljük a permetezett, piszkos helyeket!).
Legalább négy féle táplálék legyen otthon, mert ha több napon át ugyanazt kapják, megunják, tehát változatossá kell tenni az étrendjüket. Néhány egyed a gyümölcsöt is szereti, próbáljunk meg pl. banánt adni az állatnak, de ha nem eszi, ne erőltessük. Pici kaméleonoknak csak akkora táplálékot adjunk, amit biztosan le tudnak nyelni, mivel nem tudják pontosan felmérni saját képességeiket, ezért könnyen megfulladhatnak.
Itatás
Naponta kétszer permetezzünk be a terráriumba. Ez egyrészt a megfelelő páratartalom miatt fontos, másrészt a kamik a növényekről is nyalogathatják a vizet, de rá lehet szoktatni őket a pipettára, vagy itatót is készíthetünk nekik (egy alul kilyukasztott vizesedényt tegyünk a terrárium tetején lévő szellőzőrészre, amiből lassan, 10-15 másodpercenként csepegjen a víz a növényekre – ne a tőzegre, mert bedohosodhat). Ne permetezzük le őket, főleg, ha vedlenek, mert gombás betegséget kaphatnak!