A teknősök nagyon szeretnek sütkérezni és általában kedvelik a meleget, ezért a víznek el kell érnie a 25-26 °C-os hőmérsékletet. Ezt megfelelően fűtött lakásban könnyen megteremthetjük csekély belső fűtéssel, közismert akváriumi fűtőberendezésekkel. Ha az akvaterráriumot nem tudjuk úgy elhelyezni, hogy naponta több órás napfény is érhesse, tanácsos olyan világítást készíteni, mely bizonyos hőt is sugározva lehetőséget nyújt teknőseinknek a sütkérezésre.
Nyáron, ha kellőképpen jó az idő, akkor megfelelő óvintézkedések mellett kitehetjük őket a szabad ég alá is napozni. Nem szabad azonban megfeledkezni bizonyos veszélyforrásokról sem. Egyik veszély az, ha nem biztosítunk az akvaterrárium egyik sarkában árnyékos helyet, illetve ha túl kevés a víz, mert ez könnyen hőgutához vezethet. A másik veszélyforrás, ha nem gondolunk arra, hogy a kutya, a macska, esetleg egy szarka, vagy hasonló madár, ha szerét ejtheti, bizony eljátszik a kis állattal, kikapja őt az akvaterráriumból, és elviszi. Még ha nem is eszi meg, és csak otthagyja valahol, az esti lehűlést, és a kiszáradást egyik csöppség sem tolerálja, és hamar elpusztul.
A vízbe nem szükséges vízinövényeket telepíteni, de a "szárazföldi" oldalra nyugodtan ültethetünk olyan növényeket, amelyek kedvelik a sok vizet (vízipálmákat, zöldikéket, filodendronokat, pletykákat stb.). A betelepítésnél gondoljunk arra is, hogy teknőseink viszonylag rövid idő alatt elszennyezik a vizüket, ezért gyakrabban kell azt cserélni. Ilyenkor nagyon ügyeljünk arra, hogy az új víz hőmérséklete megegyezzen az eredetivel! Tanácsos legalább 1 napig állni hagyott csapvizet használni, mert az erősen klórtartalmú víz károsíthatja állataink szemét. Ha szűrőberendezést működtetünk, ezek a vízcserék lényegesen ritkábban szükségesek. Kaphatók úgynevezett antiklór oldatok, amelyek a megfelelő mennyiségű vízbe öntve hamar közömbösítik a víz klórtartalmát.